Eesti Harry Potteri Rollimäng
 
HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
EHPRPG on suletud, puhaku ta rahus.
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password

Share
 

 All the other kids

Go down 
AuthorMessage
Joseph Grame
ravenclawi koolivanem // 18. aastane // 7. klass // pool-veela
Joseph Grame

Posts : 187
Reputatsioon : 0

All the other kids Empty
PostSubject: All the other kids   All the other kids EmptyTue Jan 10 2012, 00:18

Tunnid olid äsja lõppenud, ning Joseph polnud veel puhketuppagi jõudnud, vaid suundus otsejoones raamatukokku, raske kott õlal ning käed taskutesse surutud. Koolivanema märk tema keebi küljes ajas tema tee pealt eest kõik väiksemad, kes arvasid, et koridorid on kohad mängimiseks, kuid Joe ei vaevunud neid karistama ega midagi, sest ta tahtis raamatukokku jõuda, mitte mingite väikeste nagadega vaielda.
Peagi astus Joseph suurde ruumi ning hingas sügavalt sisse. Raamatukogud ja raamatupoed olid kohad, kus olemist Joseph tõesti nautis. Talle meeldis raamatute lõhn ning kõik see tore tarkus, mida neist sai... Joseph tervitas raamatukoguhoidjat kerge noogutuse ja viisaka põgusa naeratusega ja suundus riiulite vahele. Raamatukogu oli talle samuti nagu juba pooleldi kodu eest, ta teadis täpselt, kus mis asus. Nagu ka Londoni raamatukogus, mida ta suvel vähemalt kaks korda nädalas külastas, enamasti rohkemgi, sest talle tõesti meeldis raamatute vahel aega veeta, olgu see nii imelik, kui tahes.
Joseph asetas oma koti ühe tagumise laua juurde ühte neljast tugitoolist ja astus tagasi riiuli juurde. Praegu käis ta enamuse ajast ühe tagumise riiuli juures, kus olid raamatud ajaloost. Teda oli see veel rohkem huvitama hakanud peale seda, kui kaksikud seda andma hakkasid, sest see tundus nüüd nii huvitav. Nad rääkisid nii, nagu teaksid täpselt, mis juhtus. Nende vanuse kohta oli see tõesti hämmastav, sest tavaliselt olid ajalooõpetajad vanemad isikud, kes olid ise ka väga paljut kogenud. Need kaks aga... vaevu kahekümnesed Josephi arvates. Sobiks sama hästi õpilaseks.
Joseph sikutas riiulitest kaks paksu raamatut välja, pühkis neilt tolmukorra ja liikus tagasi laua juurde, kus ta istus tugitooli, mis oli seljaga seina poole, et ta näeks, kui keegi läheneb, ning avas pealmise raamatu sisukorra. Ta teadis täpselt, mida otsis, aga polnud veel väga kindel, kust ta seda leiab.

OT: Leandra.

_________________

Back to top Go down
View user profile
Leandra Lestrange
ravenclawlane // 17. aastane // 7. klass
Leandra Lestrange

Posts : 816
Reputatsioon : 1
Location : Selle kivi taga

All the other kids Empty
PostSubject: Re: All the other kids   All the other kids EmptyTue Jan 10 2012, 00:26

Kaks uut õpetajat ei olnud põhjuseks, miks Leandra samuti kohe pärast tunde raamatukokku kiirustas. Ta oli küll kuulnud, kuidas paljud tüdrukud sosistasid kahe kaksiku kohta. Jah, neidis oli ise ka veendunud selles, et nood näevad tõeliselt kenad välja, kuid see ei andnud talle veel põhjust käituda nii, nagu oleks ta kolmandas või neljandas klassis.
Tütarlaps noogutas kergelt raamatukogupidajale ja suundus seejärel riiulite vahele. Ka teda huvitas ajalugu, kuid mitte just sel teemal, mida nad praegu läbi võtsid. Millegipärast hakkasid teda köitma need keskaegsed nõiad ja võlurid, keda põletati tuleriidal. Osad neist muidugi pääsesid. Emmanuelle mäletas esimesest klassist, kuidas ta oli oma esimese ajalooõpiku vahelt välja lugenud ühest võlurist, kellele oli põletamine nii väga meeldinud, et ta jäi kohe meelega inimestele vahele.

Sel teemal oli raamatuid päris palju. Porcelain hingas sügavalt sisse, kui ta vaatas hiiglaslikku raamaturiiulit. See, kus nõidu ja võlureid põletati tuleriidal oli arvatavasti üks kõige valusamaid mälestusi võlukunsti ajaloos. Osa neist hävis tule käes kui nad ei olnud võimelised ennast päästma. Samuti tapeti väga palju tavainimesi, kellel polnud võlukunstist mitte mingisugust tõelist aimugi; ainus, mis neid kõiki ühendanud oli, oli hirm ja reetmine.

Leandra tõmbas riiulist viimaks kaks raamatut välja ja need kaenlasse pistnud, jalutas ta lugemissaali poole, kus ta Josephit nägi. "Millest sa loed?" küsis ta oma tavapärase tervitamise asemel ning istus tolle vastu, asetades seejärel raamatud vaikselt lauale.
Back to top Go down
View user profile
Joseph Grame
ravenclawi koolivanem // 18. aastane // 7. klass // pool-veela
Joseph Grame

Posts : 187
Reputatsioon : 0

All the other kids Empty
PostSubject: Re: All the other kids   All the other kids EmptyTue Jan 10 2012, 00:34

Joseph oli samuti kuulnud, kuidas kõigist kolmest Riddle'ist räägitakse ning pooled kooli tüdrukud ühte või rohkemasse neist armunud olid. Noh, välimuse pärast ikka. Sest too Kalin tundus iseloomult natukene kuri ja vaid üks kaksikutest oli lõbusalt meelestatud. Too teine ainult muigas aeg-ajalt, ega visanud nalja, nagu see teine. Mitte, et Joe nende nimedel vahet teeks, sest ega nad ei tutvustanud ka end nii. Lihtsalt ütlesid, et on Sebastian ja Robin, ning Josephil polnud õrna aimugi, kumb on kumb. Kenad olid muidugi kõik kolm, aga vaid üks neist oli ju vaba... mitte, et see Josephi asi oli, aga nendest armunud tüdrukutest hakkab niimoodi kahju.
Joseph lehitses aeglaselt raamatu vanu lehti, kui end arvates õige koha sisukorrast leidis ja seitsmekümne kaheksandal leheküljel peatus, pilk sõnu neelamas. Ta suutis vajadusel väga kiirelt lugeda ja uusi teadmisi omandada, tänu sellele suutis ta tähtajaks lugeda läbi ka kõige paksemad raamatud, kui päevake varem vaid teada saab, mida tegema pidi. Aeg-ajalt unustas ka tema, mis täpselt ülesandeks oli.
Joe tõstis pilgu, kui Leandra peagi tema lauda ilmus, istus ja raamatud lauale asetas. "Ma otsin selle eelmise võlukunsti ajaloo teema kohta. Need vanad võlurid, kes hästi kaua elasid ja küttide kätte kordagi ei langenud..." vastas ta rahulikult, pilk hetkeks tüdurku leidmas ning siis tagasi raamatusse maandumas. Muidugi ta oleks võinud kaksikute käest küsida, kust ta nende kohta lugeda saaks täpsemalt, aga ta eelistas ise tegutseda ja otsida, mitte otseseid juhtnööre saada, pealegi olid kaksikud, täpselt nagu Kalingi, tema jaoks pisut heidutavad. Nad nägid nii... julmad välja mingis mõttes. Seda tunnet, mida Joseph tundis, oli raske seletada, aga ta tajus, et peaks eemale hoidma.

_________________

Back to top Go down
View user profile
Leandra Lestrange
ravenclawlane // 17. aastane // 7. klass
Leandra Lestrange

Posts : 816
Reputatsioon : 1
Location : Selle kivi taga

All the other kids Empty
PostSubject: Re: All the other kids   All the other kids EmptyTue Jan 10 2012, 01:04

Mitte, et teda tegelikult oleks huvitanud teema, mille kohta noormees praegu luges. Hoolimata sellest, et Leandra suhtus enamustesse külmalt, üritas ta ikkagi sooje suhteid oma majakaaslastega hoida. Ei või ju iial teada, millal läheb temast targemate Ravenclawlaste mõistust vaja!
Neidis kallutas pea kergelt küljele kui ta oma raamatu avas ning ta valmistus just lugema, kui Joseph talle viimaks vastas. Tütarlaps kergitas pisut kulme. Võlurid, kes elasid äärmiselt kaua? Neidisel oli oma teooria selliste võlurite kohta, kuid ta ei hakkanud sellest poisile rääkima. Las uurib ise. Pealegi tundus, et Joseph eelistas iseseisvat tööd grupitööle. Leandra oli ise samasugune. Liiga suur eneseuhkus keelas tal teiste abi küsimast, kui see just väga hädavajalikuks ei osutunud.
Üleüldse oli tal oma teooria kolme noore õpetaja kohta. Selle väljamõtlemiseks ei olnud ju erilist ajude ragistamist vaja. Piisas vaid faktide tundmisest ja kõik.
"Ja leidsid sa midagi huvitavat?" küsis Emmanuelle pisut kulme kergitades, kui ta oma pilgu lugemiseks langetas.
Back to top Go down
View user profile
Joseph Grame
ravenclawi koolivanem // 18. aastane // 7. klass // pool-veela
Joseph Grame

Posts : 187
Reputatsioon : 0

All the other kids Empty
PostSubject: Re: All the other kids   All the other kids EmptyTue Jan 10 2012, 01:14

Jah, Joseph eelistas alati üksi töötamist, ning kui neid gruppidesse jagati, siis võttis alati endale üksinda mingi osa, mille kallal töötada ning paarides olles lootis pidevalt sellele, et teine pool kas ei viitsi teha või talle sobib see variant, et nad jagavad töö pooleks ja teevad eraldi. Sest Josephile ei meeldinud, kui tema käest pidevalt küsiti ja ise ta ei küsinud peaaegu kunagi. Tal oli piisavalt uhkust, et mitte küsida. Pealegi, ravenclawlased tahtsidki ju üksi teha enamasti kõike.
"Ma alles tulin siia," vastas Joseph kergelt pead raputades. "Aga sa ise, mida sina uurid?" küsis ta siis lõpuks, pilku tüdrukule vedades. Ennem unustas küsida, nüüd võib ju kah uurida... ajaloo juures olid nad igatahes mõlemad, ning kiire pilk raamatute pealkirjadele ütles talle, et need ongi ajaloost, aga ajaloos on nii palju huvitavat, mida uurida, mis tähendab, et igas raamatus oli palju erinevaid teemasid... seega pelkirja järgi alati ei mõista, mida uuritakse.
Joseph lehitses vastust oodates enda raamatut edasi, pilk ridadel ekslemas ning infot mällu jäädvustamas. Tal oli tõesti väga hea mälu, võis isegi öelda, et talle jäi kõik piltidenagi meelde. See oli igati kasulik talle.

_________________

Back to top Go down
View user profile
Leandra Lestrange
ravenclawlane // 17. aastane // 7. klass
Leandra Lestrange

Posts : 816
Reputatsioon : 1
Location : Selle kivi taga

All the other kids Empty
PostSubject: Re: All the other kids   All the other kids EmptyTue Jan 10 2012, 01:34

Sellega pidid ju Ravenclawlased iga päev arvestama, et alati on keegi, kes neile küsimusi esitab! Eelkõige koolitööga seoses. Leandrale jooksid põhimõtteliselt iga päev Slytherinlased või Hufflepufflased järel, et ta neid abistaks. Ise nad vist ei viitsinud raamatut natuke aega sirvida ja sealt vastuseid välja lugeda. Esimeses klassis oli tütarlaps neid meelsasti abistanud, kuid teises mõistis ta, et see on vaid puhas ärakasutamine. Mitte keegi isegi ei tänanud teda, veel vähem leidis ta tänu oma mõistusele sõpru. Tundus, et kõige populaarsemad olid need tütarlapsed, kellel oli välimust, kuid mitte ajusid. See masendas Porcelaini vahel, kuid ta suutis ennast igapäevaselt veenda, et suhted kooli ajal ei ole kasulikud. Ta pidi seitsmenda klassi oivaliste eksamitulemustega lõpetama ja alles pärast seda võib ta natuke vabalt võtta, kuigi tütarlaps kahtles kas ta üldse suudab sedagi teha. Tal oli kavas kindlasti midagi edasi õppima minna. Tüüpiline Ravenclawlane.

Emmanuelle noogutas kergelt, kui Joseph tähendas, et ta oli alles sinna jõudnud ja neidis jätkas lugemist. Peagi oli ta sunnitud taas oma pilku tõstma. "Keskaegsete nõidade ja võlurite elu," vastas Lestrange, kuid lisas siis:"Seda aega, mil neid põletati."
Back to top Go down
View user profile
Joseph Grame
ravenclawi koolivanem // 18. aastane // 7. klass // pool-veela
Joseph Grame

Posts : 187
Reputatsioon : 0

All the other kids Empty
PostSubject: Re: All the other kids   All the other kids EmptyTue Jan 10 2012, 02:28

Joseph isiklikult polnud mitte kunagi, mitte kordagi kellegi teise koduseid töid ära teinud, ükskõik, kui palju teda ka anutud on. Muidugi enamusel juhul teda ei märgatagi, aga kui nähti, siis tõesti vaid selleks hetkeks, et koduse ülesande tegemist manguda või teda mõnitada. Milline rõõm. Kuid ta oli alati olnud piisavalt otsusekindel, et mitte nende töid teha, ja seda ütles ka tema tädi talle, et kõik peavad ise hakkama saama, muidu ei jõua nad elus kusagile. Ja kuigi nood, kes Josephilt abi ei saa, lähevad kahtlemata kellegi teise juurde, siis Joseph vähemalt ei ole enda aega sellele kulutanud, et teeb võimeka, kuid laisa õpilase koduseid töid.
"Vägev... me kunagi õppisime seda tunnis ka, vist?" Aga mitte kaksikutega. Nendega oli alles mõned tunnid neil olnud, aga Josephile kusagilt meenus, et võlureid otsiti taga ja põletati, kuid paljud neist kasutasid loitse, et mitte ära põleda, ning mitmed neist nautisid seda kõditunnet, mida see tekitas neis. Jah, Joseph oli üks neist vähestest, kes natukene tähele pani võlukunsti ajaloos ka varem...

_________________

Back to top Go down
View user profile
Leandra Lestrange
ravenclawlane // 17. aastane // 7. klass
Leandra Lestrange

Posts : 816
Reputatsioon : 1
Location : Selle kivi taga

All the other kids Empty
PostSubject: Re: All the other kids   All the other kids EmptyWed Jan 11 2012, 02:34

Leandra pilutas kergelt silmi kui ta üritas meenutada, mis tunnis nad õppisid seda teemat. Ausaltöeldes ta isegi ei mäletanud. Nõidade põletamine oli nii populaarne, et seda teadis arvatavasti isegi mõni mugulaps, kes huvitus natukenegi sellest teemast. Viimaks kehitas Ravenclawlane oma kondiseid õlgu:"Arvatavasti," oletas ta.
Neidis asetas oma käe lauale ning asus sõrmedega sellele trummeldama. Õnneks ei olnud tema küüned veel nii pikad, et kogu raamatukogu kajaks sellest kohutavast klõbistamisest. Iseenesest meeldis talle see heli, kuid raamatukogu oli jälle koht, kus pidi kõik hiirvaikne olema. Just seetõttu armastaski Lestrange seda kohta. Vaikus ja rahu. Siin need Slytherinlased küll lolli mängimas ei käinud.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content
All the other kids Empty
PostSubject: Re: All the other kids   All the other kids Empty

Back to top Go down
 
All the other kids
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
EHPRPG :: Raamatukogu-
Jump to: